Dołącz do czytelników
Brak wyników

Kompendium wiedzy dla nauczycieli wychowania fizycznego

Wychowanie Fizyczne i Zdrowotne to przewodnik po najpopularniejszych dyscyplinach sportu. W każdym numerze zamieszczamy scenariusze i osnowy, które z powodzeniem można wykorzystać na zajęciach. Głównym przesłaniem czasopisma jest przygotowanie ciekawych zajęć, zwiększenie aktywności oraz wyników sportowych dzieci i młodzieży.
6 numerów w roku
60 stron
62 wydania archiwalne
ponad 7 lat na rynku

Poznaj naszych autorów

Stałe działy

Nauczanie zdalne i hybrydowe

Poznasz wskazówki jak wykorzystać najpopularniejsze aplikacje, takie jak strava, coach eye, czy fitatu do zajęć zdalnych i hybrydowych oraz szereg propozycji na innowacyjne zajęcia online – elementy e-sportu, gier komputerowych, czy grywalizacji, dzięki czemu stworzycie ciekawe lekcje, wykorzystujące narzędzia multimedialne.
czytaj przykładowy artykuł >>

Nauczyciel WF w roli trenera

Zaznajomisz się z wdrożeniem planów treningowych z różnych dyscyplin sportowych. Nasi eksperci omawiają sposoby wdrożenia efektywnych planów treningowych wśród dzieci i młodzieży na lekcjach wychowania fizycznego.
czytaj przykładowy artykuł >>

Temat numeru

Zapoznasz się z aktualnymi zmianami prawnymi oraz newralgicznymi kwestiami dotyczącymi bezpośrednio zajęć oraz nauczycieli WF.
czytaj przykładowy artykuł >>

Edukacja prozdrowotna

Zapoznasz się z najczęściej wybieranymi sposobami odżywiania wśród osób w różnymi dolegliwościami lub zaburzeniami. W cyklu artykułów zwracamy uwagę na pozytywne oraz negatywne aspekty stosowania wybranej diety. Przekonujemy jakie produkty należy wybierać, a jakich unikać stosując poszczególne formy diet.
czytaj przykładowy artykuł >>

Lekcja WF z pomysłem

Wykorzystasz scenariusze i osnowy, które z powodzeniem można wprowadzić na zajęciach wychowania fizycznego zarówno na boisku szkolnym jak i w plenerze. Dodatkowo opisujemy niekonwencjonalne sposoby aktywności fizycznej, które z powodzeniem można wdrożyć zarówno u dzieci, jak i osób starszych. Staramy się, przekonać trenerów oraz nauczycieli wychowania fizycznego aby podczas swoich zajęć wprowadzali akcenty treningowe z różnych dziedzin sportu, dzięki którym możemy osiągnąć lepsze rezultaty treningowe.
czytaj przykładowy artykuł >>

W najnowszym numerze

Numer porusza również temat zabaw biegowych jako jednostki treningowej oraz przedstawia zabawy i gry, które budują pozytywne emocje na zajęciach – tzw. Team Building. Dla osób zarządzających klubami sportowymi wartościowe mogą okazać się informacje na temat pozyskiwania środków na ich działalność.

Może zainteresują Ciebie również

Matematyka
Głos Pedagogiczny
Joga jako narzędzie terapeutyczne wspierające rozwój dziecka