Dołącz do czytelników
Brak wyników

Kompendium wiedzy dla nauczycieli wychowania fizycznego

Wychowanie Fizyczne i Zdrowotne to przewodnik po najpopularniejszych dyscyplinach sportu. W każdym numerze zamieszczamy scenariusze i osnowy, które z powodzeniem można wykorzystać na zajęciach. Głównym przesłaniem czasopisma jest przygotowanie ciekawych zajęć, zwiększenie aktywności oraz wyników sportowych dzieci i młodzieży.
6 numerów w roku
60 stron
ponad 45 numerów archiwalnych
ponad 7 lat na rynku

Poznaj naszych autorów

Stałe działy

Nauczanie zdalne i hybrydowe

Poznasz wskazówki jak wykorzystać najpopularniejsze aplikacje, takie jak strava, coach eye, czy fitatu do zajęć zdalnych i hybrydowych oraz szereg propozycji na innowacyjne zajęcia online – elementy e-sportu, gier komputerowych, czy grywalizacji, dzięki czemu stworzycie ciekawe lekcje, wykorzystujące narzędzia multimedialne.
czytaj przykładowy artykuł >>

Nauczyciel WF w roli trenera

Zaznajomisz się z wdrożeniem planów treningowych z różnych dyscyplin sportowych. Nasi eksperci omawiają sposoby wdrożenia efektywnych planów treningowych wśród dzieci i młodzieży na lekcjach wychowania fizycznego.
czytaj przykładowy artykuł >>

Temat numeru

Zapoznasz się z aktualnymi zmianami prawnymi oraz newralgicznymi kwestiami dotyczącymi bezpośrednio zajęć oraz nauczycieli WF.
czytaj przykładowy artykuł >>

Edukacja prozdrowotna

Zapoznasz się z najczęściej wybieranymi sposobami odżywiania wśród osób w różnymi dolegliwościami lub zaburzeniami. W cyklu artykułów zwracamy uwagę na pozytywne oraz negatywne aspekty stosowania wybranej diety. Przekonujemy jakie produkty należy wybierać, a jakich unikać stosując poszczególne formy diet.
czytaj przykładowy artykuł >>

Lekcja WF z pomysłem

Wykorzystasz scenariusze i osnowy, które z powodzeniem można wprowadzić na zajęciach wychowania fizycznego zarówno na boisku szkolnym jak i w plenerze. Dodatkowo opisujemy niekonwencjonalne sposoby aktywności fizycznej, które z powodzeniem można wdrożyć zarówno u dzieci, jak i osób starszych. Staramy się, przekonać trenerów oraz nauczycieli wychowania fizycznego aby podczas swoich zajęć wprowadzali akcenty treningowe z różnych dziedzin sportu, dzięki którym możemy osiągnąć lepsze rezultaty treningowe.
czytaj przykładowy artykuł >>

W najnowszym numerze

TEMAT MIESIĄCA

  • Wychowanie fizyczne w słoweńskiej szkole

LEKCJA Z POMYSŁEM

  • Obwód stacyjny w formie zadaniowej – przykładowy zestaw ćwiczeń

EDUKACJA PROZDROWOTNA

  • Wpływ sportu na kulturę. Jak zaprezentować uczniom inny wymiar aktywności fizycznej?

ROZWÓJ NAUCZYCIELA

  • Gry zespołowe jako narzędzie rozwoju dyspozycji intelektualnych młodych ludzi

Może zainteresują Ciebie również

Matematyka
Głos Pedagogiczny
Joga jako narzędzie terapeutyczne wspierające rozwój dziecka