Dołącz do czytelników
Brak wyników

Kompendium wiedzy dla nauczycieli wychowania fizycznego

Wychowanie Fizyczne i Zdrowotne to przewodnik po najpopularniejszych dyscyplinach sportu. W każdym numerze zamieszczamy scenariusze i osnowy, które z powodzeniem można wykorzystać na zajęciach. Głównym przesłaniem czasopisma jest przygotowanie ciekawych zajęć, zwiększenie aktywności oraz wyników sportowych dzieci i młodzieży.
6 numerów w roku
60 stron
ponad 45 numerów archiwalnych
ponad 7 lat na rynku

Poznaj naszych autorów

Stałe działy

Nauczanie zdalne i hybrydowe

Poznasz wskazówki jak wykorzystać najpopularniejsze aplikacje, takie jak strava, coach eye, czy fitatu do zajęć zdalnych i hybrydowych oraz szereg propozycji na innowacyjne zajęcia online – elementy e-sportu, gier komputerowych, czy grywalizacji, dzięki czemu stworzycie ciekawe lekcje, wykorzystujące narzędzia multimedialne.
czytaj przykładowy artykuł >>

Nauczyciel WF w roli trenera

Zaznajomisz się z wdrożeniem planów treningowych z różnych dyscyplin sportowych. Nasi eksperci omawiają sposoby wdrożenia efektywnych planów treningowych wśród dzieci i młodzieży na lekcjach wychowania fizycznego.
czytaj przykładowy artykuł >>

Temat numeru

Zapoznasz się z aktualnymi zmianami prawnymi oraz newralgicznymi kwestiami dotyczącymi bezpośrednio zajęć oraz nauczycieli WF.
czytaj przykładowy artykuł >>

Edukacja prozdrowotna

Zapoznasz się z najczęściej wybieranymi sposobami odżywiania wśród osób w różnymi dolegliwościami lub zaburzeniami. W cyklu artykułów zwracamy uwagę na pozytywne oraz negatywne aspekty stosowania wybranej diety. Przekonujemy jakie produkty należy wybierać, a jakich unikać stosując poszczególne formy diet.
czytaj przykładowy artykuł >>

Lekcja WF z pomysłem

Wykorzystasz scenariusze i osnowy, które z powodzeniem można wprowadzić na zajęciach wychowania fizycznego zarówno na boisku szkolnym jak i w plenerze. Dodatkowo opisujemy niekonwencjonalne sposoby aktywności fizycznej, które z powodzeniem można wdrożyć zarówno u dzieci, jak i osób starszych. Staramy się, przekonać trenerów oraz nauczycieli wychowania fizycznego aby podczas swoich zajęć wprowadzali akcenty treningowe z różnych dziedzin sportu, dzięki którym możemy osiągnąć lepsze rezultaty treningowe.
czytaj przykładowy artykuł >>

W najnowszym numerze

Temat miesiąca

  • Uczniowie organizatorami – przygotowanie tygodnia aktywności fizycznej

Lekcja WF z pomysłem

  • Rzut piłeczką palantową – pierwszy krok do rzutu oszczepem
  • Koncepcja Halliwick – pływanie i usprawnianie
  • „Akademia Aktywnego Przedszkolaka” – moja praca sportowa z dziećmi [poradnik]
  • Preswimming – oswajanie dziecka ze środowiskiem wodnym

Rozwój nauczyciela

  • Temperamentalne uwarunkowania samooceny wśród uczniów szkół średnich

Może zainteresują Ciebie również

Matematyka
Głos Pedagogiczny
Joga jako narzędzie terapeutyczne wspierające rozwój dziecka