Dołącz do czytelników
Brak wyników

WF a technologie

14 maja 2019

NR 37 (Maj 2019)

Fitatu – czyli dieta pod kontrolą

0 43

Czy możliwe jest kontrolowanie własnej diety za pomocą bezpłatnej aplikacji? Czy aplikacja zastąpi indywidualnie zbilansowaną dietę ułożoną przez dietetyka? Odpowiedzi na te pytanie pozwoli nam udzielić bezpłatna aplikacja kontrolowania zjadanych kalorii czyli Fitatu. Jak z niej korzystać?

O tym, jak ważne jest odpowiednie odżywianie, wie każdy sportowiec. Żywienie odgrywa rolę na prawie każdym poziomie zaawansowania aktywności fizycznej. Wyższy poziom sportowy obliguje do większej dbałości o prawidłową i odpowiednio zbilansowaną dietę. Każda osoba podejmująca aktywność fizyczną powinna dostarczać odpowiednie pożywienie, szczególnie należy uwzględnić dzieci i młodzież, którzy często trenują po kilka– kilkanaście godzin tygodniowo. Na formę sportową, poza snem, obciążeniami treningowymi i odpowiednim czasem wypoczynku, wpływa również dieta. Odpowiednie jedzenie pozwoli na optymalną pracę naszego organizmu. Warto pamiętać, że odpowiedni posiłek potreningowy to również najszybszy sposób na prawidłową regenerację organizmu.

Krok pierwszy – instalacja

Program jest całkowicie darmowy, zainstalowanie wymaga potwierdzenia naszej tożsamości.

Krok drugi – wprowadzenie podstawowych danych i wybranie ilości posiłków

Po wprowadzeniu naszych ustawień, wybieramy układ posiłków i godziny, w których możemy spożywać. Aplikacja wyznaczy nam również nasze zapotrzebowanie kaloryczne. 
 Krok trzeci – wyznacz swój cel 

Po uzupełnieniu podstawowych danych i odpowiedzi na kilka pytań, czas na wyznaczanie odpowiednich celów. Aplikacja pozwala nam zaplanować osiągnięcie naszego celu w czasie, z określeniem tempa chudnięcia bądź przybierania na wadze. Ponadto przy oblicz...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów.

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań czasopisma "Wychowanie Fizyczne i Zdrowotne"
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych artykułów w wersji online
  • Możliwość pobrania materiałów dodatkowych, w tym scenariuszy zajęć
  • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy