Dołącz do czytelników
Brak wyników

Wywiad

10 marca 2020

NR 43 (Marzec 2020)

O trudnej drodze do sukcesu - rozmowa z Jerzym Górskim

0 699

POLECAMY


Jerzy Górski 
Zwycięzca prestiżowych zawodów na dystansie podwójnego Ironmana w Alabamie w 1990 roku. Uczestnik The Western States 100-Mile Endurance Run w Kalifornii w tym samym roku oraz trzydniowych zawodów Ultraman na Hawajach w 1995 roku. Dostał brązowy medal „Za Wybitne Osiągnięcia Sportowe” przyznawany przez Przewodniczącego Głównego Komitetu Kultury Fizycznej. Spotyka się z młodzieżą i rozmawia o ich pasjach życiowych i wpływie tych pasji na radość z życia. Bohater filmu „Najlepszy” oraz książki „Najlepszy. Gdy słabość staje się siłą” autorstwa Łukasza Grassa.


Pana droga do sukcesu była wyjątkowo trudna i wymagała wielkiego samozaparcia. Co na początku treningów sportowych było dla Pana największą motywacją?
Motywacją był dla mnie sam ruch. Kiedy byłem w ośrodku Monaru, jednym z elementów terapii było codzienne bieganie. Z każdym tygodniem, gdy mój organizm coraz bardziej się przyzwyczajał, miałem wrażenie, że wewnętrznie potrzeba mi tego ruchu coraz więcej. Zacząłem się wciągać w bieganie, a sam wysiłek wytrzymałościowy dawał mi radość, dobre samopoczucie i dodatkowo napędzał mnie. Oczywiście z czasem stawiałem sobie kolejne cele: żeby przebiec 5 kilometrów,...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań czasopisma "Wychowanie Fizyczne i Zdrowotne"
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych artykułów w wersji online
  • Możliwość pobrania materiałów dodatkowych, w tym scenariuszy zajęć
  • ...i wiele więcej!

Przypisy