Dołącz do czytelników
Brak wyników

Temat numeru , Otwarty dostęp

11 lipca 2023

NR 62 (Lipiec 2023)

Regulamin imprezy sportowej – 5 ważnych punktów

0 228

Przygotowując jakąkolwiek imprezę sportową, dbamy o bardzo wiele spraw natury organizacyjnej. Załatwiamy odpowiednie pomieszczenia i ich wyposażenie, dbamy o sprzęt i sędziów, promujemy wydarzenie wśród sportowców, kibiców i prowadzimy wiele innych działań, które pozwalają sprawnie przeprowadzić wydarzenie. Nie możemy też zapomnieć o aspektach prawnych, a przede wszystkim o regulaminie imprezy sportowej.

Wszystko jest zapięte na ostatni guzik. Obiekt sportowy przygotowany, zabezpieczeni sędziowie i opieka medyczna. Sportowcy dopisali i na wydarzenie zgłosiła się duża liczba uczestników. Nawet system rozgrywek jest przygotowany i takie drobnostki, jak długopisy dla sędziów czy woda w szatniach dla zespołów, także są zapewnione. Jednym słowem wszystko. 

POLECAMY

W tym wszystkim nie zapomnieliśmy także o regulaminie. Jest on bowiem jednym z najważniejszych dokumentów łączących organizatora imprezy z jej uczestnikami. Dla nas jest czymś oczywistym, dlatego przygotowaliśmy go tak jak zawsze. Umieściliśmy w nim najważniejsze punkty dotyczące imprezy i jej przebiegu. Standardowy dokument, w końcu to nic trudnego go przygotować. Czy aby na pewno nie jest to nic skomplikowanego, czy rzeczywiście uwzględnione zostały w nim wszystkie ważne kwestie? Poniżej wskazano 5 punktów, które powinny znaleźć się w każdym regulaminie imprezy sportowej. 

Dlaczego regulamin jest taki ważny?

Regulamin imprezy sportowej jest podstawowym dokumentem, jaki łączy uczestnika imprezy z jego organizatorem. To właśnie w nim powinny być wskazane wszystkie zasady uczestnictwa w zawodach, a także wykluczenia. 

Ponadto regulamin jest obowiązkowym dokumentem, który należy dołączyć do wszelkich wniosków związanych np. z zabezpieczeniem wydarzenia przez inne służby (policja, straż, pogotowie itp.). Regulamin porządkuje także naszą pracę. Zwraca bowiem uwagę na wiele aspektów, które mogą nam umknąć. Dlatego w oparciu o niego powinniśmy wykonywać listy zdań do realizacji podczas kolejnych etapów organizowania wydarzenia. 

Kto jest uczestnikiem imprezy sportowej?

Mówiąc o uczestnikach imprezy sportowej, musimy spojrzeć na to zagadnienie bardzo szeroko. Najczęściej poprzez uczestnika imprezy rozumie się zawodnika biorącego udział w wydarzeniu. Jest to jak najbardziej poprawne rozumowanie. Wśród uczestników imprezy są jednak także inne grupy...

Ten artykuł jest dostępny tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się.

Przypisy