Dołącz do czytelników
Brak wyników

Rozwój zawodowy

16 września 2019

NR 40 (Wrzesień 2019)

Wyjazd z uczniami na zawody – o czym warto wiedzieć?

0 2188

Wyjazdy na zawody wiążą się nie tylko z przygotowaniem sprawnościowym i psychicznym uczestników, ale często jest to dość duży problem organizacyjny. O czym trzeba pamiętać, przygotowując się do wyjazdu?

Szkolne zawody sportowe stanowią integralną część systemu współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży. Aktywne uczestniczenie uczniów w szkolnych i międzyszkolnych imprezach sportowych stanowi kontynuację celów i zadań wychowania fizycznego. Zawody sportowe mogą być rozgrywane na terenie miasta (w tym szkoły) oraz odbywać się poza terenem miasta – zawody sportowe wyjazdowe.

Wyjścia czy wyjazdy na zawody sportowe odbywają się według kalendarza imprez Szkolnego Związku Sportowego, kalendarza odpowiedniego Polskiego Związku Sportowego lub kalendarza szkolnych imprez na dany rok szkolny.

Zasady uczestnictwa uczniów w zawodach sportowych ustalane są na podstawie rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 8 listopada 2001 r. w sprawie warunków i sposobu organizowania przez publiczne przedszkola, szkoły i placówki krajoznawstwa i turystyki (Dz. U. z 2001 r., Nr 135, poz. 1516 ze zm.) oraz rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i S...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań czasopisma "Wychowanie Fizyczne i Zdrowotne"
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych artykułów w wersji online
  • Możliwość pobrania materiałów dodatkowych, w tym scenariuszy zajęć
  • ...i wiele więcej!

Przypisy