Dołącz do czytelników
Brak wyników

Lekcja WF z pomysłem

9 listopada 2020

NR 46 (Listopad 2020)

Ciekawe i atrakcyjne pomysły na zdalne lekcje wychowania fizycznego. Część 1

0 2684

Czas pandemii jest trudnym okresem zarówno dla uczniów, jak i dla nauczycieli. Muszą oni mierzyć się z nowymi wyzwaniami i pokonywać zupełnie nowe przeszkody. Jedną z największych jest zdalne nauczanie. Jest to wyzwanie przede wszystkim dla nauczycieli wychowania fizycznego.

Oile bowiem uczniowie mogą przeczytać fragment tekstu z książki w domu, wykonać do niego zadania, nawet wypełnić test, o tyle wykonanie praktycznych ćwiczeń fizycznych jest mocno ograniczone, a ich kontrola i wprowadzanie korekty prawie niemożliwe. 

Skoro więc tradycyjne lekcje nie są realizowane, wykonywanie ćwiczeń w domu w wielu przypadkach niemożliwe (zbyt małe mieszkania) może warto zastanowić się nad przekazywaniem uczniom większej porcji teorii. Nauczyciele innych przedmiotów robią to z powodzeniem. Nam też się to uda. 

POLECAMY

Ograniczenia zajęć teoretycznych

Zajęcia, podczas których będą prezentowane teoretyczne aspekty wychowania fizycznego mają jedno poważne utrudnienie. Do lekcji WF-u nie ma obowiązującego podręcznika. Oczywiście są książki metodyczne dla nauczycieli i akademickie podręczniki, ale zawarte w nich treści mogą być zbyt skomplikowane dla uczniów. Zwłaszcza tych ze szkół podstawowych. 

Chcąc prowadzić teoretyczne zajęcia, nauczyciele wychowania fizycznego będą musieli zainwestować czas i opracować własne materiały. Takie podejście pozwoli wykształcić indywidualne podejście do konkretnej grupy wiekowej. Dzięki temu możliwe będzie dostosowanie treści zar...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań czasopisma "Wychowanie Fizyczne i Zdrowotne"
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych artykułów w wersji online
  • Możliwość pobrania materiałów dodatkowych, w tym scenariuszy zajęć
  • ...i wiele więcej!

Przypisy