Dołącz do czytelników
Brak wyników

Lekcja WF z pomysłem

27 listopada 2018

NR 35 (Listopad 2018)

Film na lekcjach wychowania fizycznego

0 1396

Obecnie i w najbliższym czasie główną grupę uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych będą stanowiły osoby urodzone po roku 2000. Jest to pokolenie, które wymaga nowego spojrzenia na proces edukacji. Tradycyjne metody przekazywania wiedzy i nauczania umiejętności tracą na znaczeniu w oczach pokolenia millenialsów. Związane to jest z bardzo szybkim rozwojem nowych technologii. Jak zatem stosować nowe technologie na zajęciach wychowania fizycznego?

Warto podjąć próby zrozumienia znaczenia, jakie nowoczesne technologie mają dla młodego pokolenia. Wiele spośród dostępnych obecnie narzędzi może i powinno być wykorzystywanych przez nauczycieli podczas lekcji. Wychowanie fizyczne nie jest wyjątkiem. Wuefiści również powinni zwrócić uwagę na nowoczesne technologie i szanse, jakie ich wykorzystanie daje prowadzonym przez nich lekcjom. 
Korzystanie z nowoczesnych technologii podczas zajęć będzie także krokiem w stronę uczniów. Będzie próbą wejścia w ich świat. Może spotkać się to z aprobatą uczniów, a także zachęcić do czynnego udziału osoby, które preferują raczej bierny sposób spędzania lekcji wychowania fizycznego.
Wśród możliwości, jakie dają nauczycielowi nowoczesne technologie, jest wiele takich, które z powodzeniem można wykorzystać podczas lekcji wychowania fizycznego. Gry, wirtualna rywalizacja, strony internetowe, materiały tekstowe, aplikacje czy filmy to tylko kilka propozycji. W niniejszym artykule wskazane zostaną możliwości wykorzystania filmu podczas lekcji WF. 
Płyty DVD, YouTube (autorskie filmy nauczycieli, analizy ekspertów), transmisje telewizyjne to tylko niektóre z możliwości, z jakich może korzystać edukator. Poświęcenie kilku chwil pozwoli nauczycielowi na odszukanie w internecie odpowiedniego materiału praktycznie do każdej nauczanej treści. Poszukując filmu, nauczyciel musi jednak zwrócić uwagę na kilka elementów. 

POLECAMY

Film

Film stosowany w ramach lekcji wychowania fi...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań czasopisma "Wychowanie Fizyczne i Zdrowotne"
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych artykułów w wersji online
  • Możliwość pobrania materiałów dodatkowych, w tym scenariuszy zajęć
  • ...i wiele więcej!

Przypisy