Dołącz do czytelników
Brak wyników

Lekcja WF z pomysłem

12 lipca 2022

NR 56 (Lipiec 2022)

Odznaki Turystyczne PTTK również dla najmłodszych – wartość dodana wakacyjnych aktywności

0 278

Okres wakacyjny jest doskonałym czasem na podejmowanie różnego rodzaju aktywności fizycznej. Stanowi również idealną okazję do spróbowania czegoś nowego. Wychodząc naprzeciw wyzwaniom, PTTK daje możliwość zdobycia odznak turystycznych w szerokiej gamie aktywności. Zdobycie tego typu odznaczenia jest swego rodzaju wyzwaniem dla każdego, kto podejmie taką próbę, a z uwagi na różne stopnie tych odznak będzie też motywacją do zdobycia następnego poziomu, a w przyszłości podjęcia działań w innych obszarach.

Czym jest PTTK i jaki jest cel jego działalności?

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze jest najstarszym polskim stowarzyszeniem, które zrzesza turystów i krajoznawców. Powstało w 1950 roku. Głównym celem jego działalności jest upowszechnianie i rozwijanie krajoznawstwa i turystyki kwalifikowanej we wszystkich jej formach. Oprócz tego PTTK wyznacza, znakuje i konserwuje szlaki turystyczne. Dzięki pracy stowarzyszenia powstało prawie 70 tysięcy kilometrów różnego rodzaju szlaków. Poza tym w dyspozycji PTTK jest wiele obiektów turystycznych, w których jest blisko 20 tysięcy miejsc noclegowych.

POLECAMY

Promocja kraju i aktywności fizycznej – odznaki turystyczne PTTK

Mając na uwadze swoje podstawowe cele działalności, PTTK umożliwia zdobywanie odznak turystycznych w wielu rodzajach turystyki. W oparciu o określony dla danej odznaki regulamin zainteresowani turyści mogą podjąć próbę w celu uzyskania odpowiedniej odznaki. Należy zaznaczyć, że niektóre z nich mają ograniczenia wiekowe, dlatego wcześniej trzeba zapoznać się z zasadami dotyczącymi ich osiągnięcia. Odznaki mają określone stopnie, więc aby osiągnąć kolejne szczeble, trzeba się wykazać większymi osiągnięciami, co stanowi dodatkową motywację. Istotnym szczegółem jest możliwość łączenia zdobywania różnych odznak podczas jednej wycieczki. Jedne z nich mają charakter ogólnopolski, inne natomiast lokalny.

Górska Odznaka Turystyczna

Górska Odznaka Turystyczna PTTK (GOT PTTK) została ustanowiona w 1935 roku. Celem jej ustanowienia jest poznanie obszarów sudeckich i karpackich w Polsce i krajach sąsiadujących. Wszelkie wycieczki muszą odbywać się zgodnie z zasadami pieszych wycieczek górskich o charakterze turystyczno-krajoznawczym, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i prz...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań czasopisma "Wychowanie Fizyczne i Zdrowotne"
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych artykułów w wersji online
  • Możliwość pobrania materiałów dodatkowych, w tym scenariuszy zajęć
  • ...i wiele więcej!

Przypisy