Dołącz do czytelników
Brak wyników

Lekcja WF z pomysłem

19 listopada 2019

NR 41 (Styczeń 2019)

Gry i zabawy wprowadzające do tenisa ziemnego

0 2354

Zabawy i gry ruchowe stanowią jedną z najbardziej interesujących form zajęć dla dzieci. Nauka gry w tenisa poprzez zabawę to doskonały sposób, aby zachęcić dziecko do tego sportu oraz pomóc mu przyswoić podstawowe ruchy związane z tą dyscypliną. Ponadto tej formie prowadzenia zajęć towarzyszy dużo zadowolenia i radości.

Nauka gry w tenisa poprzez zabawę to dobra metoda, aby wdrożyć dzieci w tę dyscyplinę. Gry i zabawy wprowadzające do tenisa ziemnego służą w dużej mierze przyzwyczajeniu dziecka do ciężaru i długości rakiety oraz oswajają z „zachowaniami” piłki tenisowej. Poza tym rozwijają koordynację wzrokowo-ruchową, refleks, spostrzeganie wzrokowe oraz stanowią doskonały wstęp do późniejszego rozwijania umiejętności tenisowych. Gry i zabawy zapewniają uczestnikom wiele radości i sportowych emocji. 

POLECAMY

 Berek z rakietami

Przybory: rakieta i jedna piłka dla każdego dziecka.
Uczestnicy: dowolna liczba.
Cel: pobudzenie dzieci i przygotowanie do zajęć, kształtowanie zwinności, równowagi i czucia.

Przebieg: na wyznaczonym polu wyznaczamy jednego berka. Na sygnał prowadzącego wszyscy uczestnicy zabawy, wykonując zadanie z piłką i rakietą, uciekają przed berkiem. Osoba złapana staje się berkiem. Zadania, jakie mają wykonać dzieci z piłką i rakietą, należy wprowadzać stopniowo – od najłatwiejszego do coraz trudniejszego: noszenie piłki na rakiecie ręką dominującą, noszenie piłki na rakiecie ręką niedominującą, podbijanie piłki w powietrzu ręką dominującą, podbijanie piłki po koźle obiema rękoma, kozłowanie piłki ręką dominującą. Jeżeli dziecko, które ucieka przed berkiem, nie wykona prawidłowo zadania (np. piłka spadnie z rakiety, wyjdzie poza pole zabawy), musi wykonać zadanie dodatkowe.

 Lustro

Przybory: rakiety, piłki.
Uczestnicy: dowolna liczba.
Cel: doskon...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań czasopisma "Wychowanie Fizyczne i Zdrowotne"
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych artykułów w wersji online
  • Możliwość pobrania materiałów dodatkowych, w tym scenariuszy zajęć
  • ...i wiele więcej!

Przypisy