Dołącz do czytelników
Brak wyników

Lekcja WF z pomysłem

25 maja 2020

NR 44 (Maj 2020)

Gry i zabawy z piłką body ball

0 1583

Piłki body ball są bardzo popularnymi przyborami do ćwiczeń. Mają szerokie zastosowanie. Wykorzystuje się je obecnie na zajęciach fitness, jodze, w zajęciach dla seniorów, w czasie rehabilitacji, jak i przy ćwiczeniach korekcyjnych. Z powodzeniem mogą zostać wykorzystane także w grach i zabawach ruchowych. Praca z nim stanowić będzie ciekawe urozmaicenie zajęć wf.

Uczniowie, bez względu na wiek, bardzo chętnie uczestniczą w różnego rodzaju grach i zabawach, zwłaszcza wtedy, gdy wprowadza się ciekawe przybory. Do zwiększenia atrakcyjności zajęć może przyczynić się wykorzystanie piłki body ball. Taka piłka jest idealna do rzucania, łapania, turlania, kozłowania oraz obciążania jej ciężarem własnego ciała. Zaletą piłek body ball jest ich elastyczność, lekkość i bezpieczeństwo. Co więcej – są one dostępne w różnych rozmiarach i kolorach. 

POLECAMY

Berek myśliwy

Liczba uczestników: dowolna ilość.
Przybory: piłka body ball.
Przebieg: prowadzący wyznacza berka (myśliwego), który posiada piłkę. Berek jest zmienny. Zadaniem berka jest rzucić piłką tak, by trafić uciekającego (polowanie). Zarówno goniący, jak i uciekający, mogą się cały czas poruszać. Złapana przez berka osoba bierze piłkę i staje się nowym berkiem, goni pozostałych uczestników. Przy większej ilości uczestników należy dodać drugą lub nawet trzecią piłkę, by uniknąć przestojów.

Złap piłkę 

Liczba uczestników: dowolna ilość.
Przybory: piłka body ball. 
Przebieg: jedna osoba jest berkiem, która goni pozostałych uczniów. Pozostali podają między sobą piłkę body ball. Ratunkiem przed złapaniem jest chwyt pił...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań czasopisma "Wychowanie Fizyczne i Zdrowotne"
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych artykułów w wersji online
  • Możliwość pobrania materiałów dodatkowych, w tym scenariuszy zajęć
  • ...i wiele więcej!

Przypisy