Dołącz do czytelników
Brak wyników

Lekcja WF z pomysłem

16 września 2019

NR 40 (Wrzesień 2019)

Gry i zabawy z wykorzystaniem koców

0 2060

Gry i zabawy z kocem wydają się pospolite, ale te niepozorne ćwiczenia niosą za sobą wiele korzyści. Wykorzystanie koców w trakcie zabaw ruchowych może je znacząco uatrakcyjnić i urozmaicić, a ich uczestnikom zapewnić sporo radości.

Zabawy i gry ruchowe są bardzo lubianą formą zajęć ruchowych. Dobrze, jeśli wykorzystujemy do nich nietypowe przybory, np. koce. Są one miękkie, mogą mieć różne kolory i wielkości. Zabawy z nimi uatrakcyjniają zajęcia i pozwalają realizować różne cele edukacyjne. Na kocach można ślizgać się po podłodze, chować się pod nimi, zawijać się w nie, wykorzystywać je jako matę do ćwiczeń. 

POLECAMY

Odwróć koc

Liczba uczestników: dowolna.
Przybory: koce dla każdego uczestnika.
Przebieg: rozkładamy na ziemi koce, na których ustawiamy naszych uczestników. Uczestnicy zabawy muszą odwrócić koc na drugą stronę, nie mogą jednak dotknąć przy tym podłogi. Cały czas każdy uczestnik zadania musi znajdować się na kocu. Wygrywa osoba, która pierwsza wykona bezbłędnie zadanie.

Rzeźba 

Liczba uczestników: dowolna.
Przybory: duży koc.
Przebieg: uczestnicy zabawy siadają w kole, po środku którego leży koc. Jedno dziecko wchodzi pod niego i przyjmuje jakąś pozycję – koc musi być dość duży, tak aby zakrywał stojące dziecko od stóp do głów. Pozostałe dzieci próbują odgadnąć jaką...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań czasopisma "Wychowanie Fizyczne i Zdrowotne"
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych artykułów w wersji online
  • Możliwość pobrania materiałów dodatkowych, w tym scenariuszy zajęć
  • ...i wiele więcej!

Przypisy