Dołącz do czytelników
Brak wyników

Lekcja WF z pomysłem

10 marca 2020

NR 43 (Marzec 2020)

Tańce integracyjne – sprawdzony patent na lekcję WF

0 1313

Każdy z nas chciałby mieć hale sportowe pełne uśmiechniętych uczniów, a na lekcji WF samych ćwiczących. Gdy na egzaminie podczas mianowania dostałam pytanie: jakie sukcesy pedagogiczne udało mi się odnieść albo jakie sukcesy chciałabym odnieść w przyszłości, bez zastanowienia odpowiedziałam, że jedynym marzeniem jest brak niećwiczących na ławkach. Czy to możliwe?

Na pewno sposobem na frekwencję nie są zawody czy kwalifikacje do mistrzostw powiatu lub Polski. Jedyną nadzieją jest zaangażowanie uczniów w aktywność fizyczną, sprawienie, że po lekcjach, w czasie wolnym, bez żadnego przymusu, sami zaczną po nią sięgać. Zamiast windy wybiorą schody, zamiast komputera – grę w piłkę na podwórku, zamiast coli – wodę. Ważne jest, by dawać przykład. 

Drugą, równie ważną sprawą jest atrakcyjność naszych lekcji. Nigdy nie przekonamy uczniów do codziennego ruchu, jeśli na swoich lekcjach będziemy non stop prowadzić nudne, monotonne rozgrzewki, a w części głównej rzucać piłkę i za każdym razem grać w siatkówkę. Nie wiadomo jaką miłością ktoś pałałby do siatkówki – każdemu kiedyś się znudzi...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań czasopisma "Wychowanie Fizyczne i Zdrowotne"
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych artykułów w wersji online
  • Możliwość pobrania materiałów dodatkowych, w tym scenariuszy zajęć
  • ...i wiele więcej!

Przypisy