Racjonalne gospodarowanie czasem
W najnowszym wydaniu czasopisma “Wychowanie Fizyczne i Zdrowotne” udasz w podróż dookoła świata i poznasz rekreacyjne formy aktywności fizycznej z różnych stron świata. Mamy dla Ciebie propozycje ćwiczeń i zabaw z wykorzystaniem szarf, ćwiczenia koordynacyjne z wykorzystaniem drabinki koordynacyjnej czy gry i zabawy lekkoatletyczne, które kształtują wytrzymałość. Przeczytaj niezwykle ciekawy artykuł pt. “Zdrowe słodycze – maksimum słodkości przy minimum umiejętności”, w którym podajemy zdrowe zamienniki cukru i udzielamy rad jak wykluczyć biały cukier z diety. Zapraszamy do lektury!
MONITOROWANIE POZIOMU SPRAWNOŚCI UCZNIÓW
Ocenianie uczniów stanowi nie lada wyzwanie dla każdego nauczyciela. Konieczność dostosowania kryteriów oceny do możliwości i poziomu sprawności podopiecznych sprawia, że edukatorzy ciągle muszą modyfikować dostępne tabele, zwłaszcza w obecnych czasach, kiedy niestety poziom umiejętności dzieci i młodzieży ulega stopniowemu, ale jednak pogorszeniu. Alternatywą do stosowania tradycyjnych sposobów oceny może być monitorowanie poziomu sprawności ucznia.
PRZYGOTOWANIE DO JESIENNYCH BIEGÓW PRZEŁAJOWYCH
Biegi przełajowe stanowią doskonałą podstawę wydolnościową dla różnych konkurencji lekkoatletycznych oraz wielu innych dyscyplin. Można ją kształtować już od wczesnych lat szkolnych, chociaż należy pamiętać o pewnych czynnikach, które często mają wpływ na progresję i bezpieczne realizowanie tego rodzaju wysiłku, m.in. wiek dziecka czy jego aktualny poziom sprawności. W rywalizacji przełajowej startują uczniowie ze szkół podstawowych i średnich.
RACJONALNE GOSPODAROWANIE CZASEM
Często mówi się o zarządzaniu czasem, ale tak naprawdę nie da się tego zrobić. Bo czy można zatrzymać czas? Czy można go cofnąć? Zarządzanie czasem jest w tym przypadku po prostu dużym skrótem myślowym. Kwestia ta odnosi się bardziej do zarządzania sobą w czasie lub zarządzania poszczególnymi czynnościami w czasie.
Zawartość dostępna online
Edukacja prozdrowotna
Racjonalne gospodarowanie czasem
Sen i jego wpływ na naukę i kontuzje. Co zrobić, żeby się wyspać?
Idealny lunchbox, czyli jak zadbać o prawidłowe śniadanie do szkoły dla młodego sportowca
Zdrowe słodycze – maksimum słodkości przy minimum umiejętności
Aspekty zdrowotne uczniów po pandemii COVID-19 a powrót do szkoły
Lekcja WF z pomysłem
Preswimming – oswajanie dziecka ze środowiskiem wodnym. Nauczanie umiejętności utrzymywania się na powierzchni wody z pomocą dorosłego i z autoasekuracją (podtrzymywanie się brzegu, podpieranie się o dno basenu)
Gry i zabawy lekkoatletyczne kształtujące wytrzymałość
Lekcja WF z pomysłem
Ćwiczenia, gry i zabawy z szarfami
Piłka koszykowa. Poprzez gry i zabawy nauczamy kozłowania piłki
Ćwiczenia koordynacyjne z wykorzystaniem drabinki koordynacyjnej
Rekreacyjne formy aktywności fizycznej z różnych stron świata
Rozwój zawodowy
Monitorowanie poziomu sprawności uczniów
Temat numeru
Przygotowanie do jesiennych biegów przełajowych